ANUNT ACHIZITIEI DRIECTA SERVICII ASISTENTA TEHNICA PROIECTANT

Anunțuri / comunicate Ianuarie 20, 2023

PAROHIA ”SF. NICOLAE”, FEDELEȘENI vă invită să depuneți oferta dumneavoastră pentru selectia serviciilor de asistență tehnică proiectant aferente proiectului cu titlul:RESTAURARE MONUMENT ISTORIC BISERICA DE LEMN „SF. NICOLAE”, SAT FEDELEȘENI, COM. STRUNGA”) finanțat în cadrul Programului Național de Redresare și Reziliență, Componenta C 11. Turism și cultură, Investiția I1 - I1- Promovarea celor 12 rute turistice/culturale – Modernizarea și reabilitarea siturilor turistice (Ruta bisericilor din lemn).

1. Tipul contractului: Servicii
  2. Denumire achiziție: SERVICII DE ASISTENȚĂ TEHNICĂ
  3. Codul CPV: 71356200-0 Servicii de asistență tehnică
  4. Descrierea serviciilor:

Proiectantul șef proiect propus în vederea executării contractului de servicii, obiect al procedurii va fi obligatoriu autorizat de: Biroul de Arhitectură (ștampila valabilă) și de Ministerul Culturii si Patrimoniului National (stampila valabila).  Personalul desemnat va deține calificările necesare prestării serviciilor de asistență tehnică.

Se vor presta servicii de asistență tehnică în cadrul proiectului, astfel:

• Pe perioada de execuție a lucrărilor, incluzând și asistența tehnică de specialitate  pe perioada realizării lucrărilor a obiectivului, colaborând în totalitate cu echipa de implementare a Beneficiarului.
  • La solicitarea beneficiarului va răspunde cu promptitudine, în maxim 24 de ore de la convocare, prin reprezentanții săi legali, dar și prin specialiștii necesari atunci când acesta se impune, pentru clarificarea oricăror probleme legate de activitatea de proiectare,
  • Participă, ori de cate ori va fi solicitat de beneficiar sau reprezentanții legali ai acestuia, pentru emiterea de solutii tehnice, precizări sau clarificări legate de execuție
  • Participă la fazele incluse în programul de control al lucrărilor de execuție vizat de ISC.

Prestatorul trebuie să respecte principiul DNSH. Se vor atașa la oferta: Autorizațiile/atestările deținute pentru personalul desemnat în prestarea serviciilor de asistență tehnică și un Certificat ONRC cu ultimele actualizări ale firmei însoțit de Declarația de evitare a conflictului de interese și Declarația DNSH.

Valoarea estimată a achizitiei:

Conform Bugetului contractat al proiectului de finantare, valoarea serviciilor este de: 12.550,00 lei fara TVA respectiv, 14.934,50 lei cu TVA inclus, și este conformă liniei bugetare 3.8 – asistență tehnică.

1. Criteriul de selectie: prețul cel mai scazut.
  2. Durata contract: până la finalizarea lucrărilor de construcție și recepția acestora (a nu se depăși termenul de 20.10.2025).
  3. Valabilitate ofertă: minim 30 zile

Vă rugăm să ne prezentați oferta dumneavoastră conform precizărilor de mai sus, în fizic, până la data de: 31.01.2023, ora 16,00 la adresa: Municipiul Roman, str. Vasile Alecsandri nr.14, insoțită de un Certificat Constatator detaliat cu ultimele modificări.

Persoana de contact: Pr. Paroh Tanasă Cristinel-Ștefan, tel.  0766.447.526, email: parohiafedeleseni@yahoo.com

Citește alte articole despre: Asistenta tehnica